Životopis

Rastislav ZacharDo Business Success jsem nastoupil v roce 1993 jako nadšený absolvent seminářů. Ke skutečnému podnikání mne přivedl můj tehdejší šéf, který mi po třech letech naší spolupráce oznámil, že chce jít do mezinárodního vedení a je potřeba, abych převzal slovenskou pobočku. Moje první reakce byla odmítnutí; vždyť já mám zaběhnutou klientelu, obchod mě baví, on je pro lidi silnou autoritou, potřebuji se já starat o nějaké „s.r.o.“? Prožil jsem pár bezesných nocí, ale stále více a více jsem cítil, že to musím udělat, že je to pro všechny strany to nejlepší, když ne zrovna pohodlné řešení. Psal se rok 1996, já jsem opustil stojaté vody jistoty, převzal skupinu pod sebe, začal ji postupně splácet a učil se zvládat nové a nové věci, které mě zase posouvali o kus dopředu.

V roce 2000 přišel další bod zlomu, kdy zavedená skupina na Slovensku, která seděla ve vlastních prostorech a měla velmi silný kredit, přišla možnost pomoct budovat naší skupinu v Čechách. Rovněž to byl velký vnitřní boj, který se podobal tomu prvnímu – opustit jisté stojaté vody a převzít zase větší zodpovědnost. Pamatuji si přesně den, kdy jsem vstával na penzionu, zaplatil ráno 600 korun za ubytování a šel do toho. Dnes můžu říct, že jít do Čech bylo mým zatím největším a nejlepším životním rozhodnutím, protože to pro mě znamenalo největší pokrok v životě. Včetně založení rodiny, která je dnes pro mě silnou oporou.

Rastislav Zachar a manželka MartinaS odstupem času můžu prohlásit, že skutečný prostor v životě jsem nejvíce zabral tehdy, když jsem neustupoval před větší zodpovědností a šel za tím, co jsem cítil, že je pro život jako takový skutečně to správné. Bez ohledu na svoje osobní pohodlí, zájmy či výhody. Dokud jsem držel toto hledisko, nejednu to bylo těžší, ale vždy si to nakonec sedlo a bylo dobře. Výrok „Zkratky v životě jsou nakonec ty nejdelší cesty.“ na mé cestě skutečně platil.

Naše současné vzdělávací aktivity jsou zaměřené na tři hlavní směry:

Semináře

Business Success se věnuje organizování seminářů a podpůrných konzultací pro manažery a obchodníky. Skrze naše semináře prošli generální ředitelé velkých výrobních podniků či významných obchodních společností. Školení však mají co říci i stovkám menších, ambiciózních firem. Mnozí majitelé firem se vyjádřili, že jejich cesta k silnému a stabilnímu postavení na trhu vedla i přes semináře Business Success, které sami zákazníci pokřtili na „neuvěřitelné“. Snažíme se našim klientům pomoct pochopit jednoduché zákonitosti, které se opírají o skutečné poznání života a které dokáže posluchač okamžitě využít v reálném životě. Mnozí účastníci odcházeli a stále odcházejí očarovaní přímočarostí a funkčností našich myšlenek a během celého působení nám zákazníci vyjadřují vděk za to, že jim nabízíme metody založené na zdravém rozumu.

Více informací o seminářích na stránkách Business Success.

Kurzy a studijní programy

Rastislav Zachar přednášíNaší filozofií není udělat Vás závislými na našich seminářích, trenérech či konzultantech. Proto aktivně rozjíždíme projekt aktivního studia kurzů plných praxe a drilů, kde díky standardním studijním postupům od přijetí až po ukončení služby skutečně prohlubujete svoje poznání, získáváte jistotu v používání nastudovaných dat a stáváte se na svých postech podstatně stabilnějšími. Tento parametr považuji za klíčový v dalším rozvoji vzdělávání jako takového. Bez precizních drilů postavených na kvalitních písemných materiálech je stabilita jakéhokoliv vzdělávání sporná. Velkou jistotu v této oblasti nám dává vědomí, že máme za sebou silný a ucelený manažerský systém, poskytující úplné odpovědi na organizační, administrativní, ale i etické rozměry podnikání.

Více informací o seminářích na stránkách Business Success.